Dílny tradičních disciplín pro celou rodinu – Galerie Lucerna

Pod vedením zkušených lektorů si můžete vyzkoušet tradiční japonské disciplíny:


Origami - skládání papíru, historie tohoto umění sahá do 17. století, jde o kouzelnou transformaci plochého listu papíru vprostorový objekt, pod vedením zkušené lektorky si můžete složit tradičního jeřába, krabičku nebo cokoliv si budete přát. Dílna je zdarma.


Kaligrafie – japonské umění písma psaného štětcem a tuší - šodó, klasické znaky napsané různými technikami jsou klasifikovány jako výtvarné umění. Můžete si zkusit napsat své jméno nebo znak, který vám přinese štěstí vroce vodního tygra. Dílna je zdarma.


Omamori (amulet pro štěstí) a Hasu no hana (lotosový květ). Za použití japonských látek si budete moci ušít a vyrobit právě tyto předměty pod zkušeným dohledem paní Radky Müllerové, která Vám představí tradiční i moderní japonské výtvarné techniky. Cena materiálu na workshop je 150 Kč. Termíny workshopů si rezervujte na e-mailu office@eigasai.cz (do předmětu uveďte WORKSHOP, vyberte zkratku podle času, uveďte své jméno, počet osob, telefon a způsob platby* , účast vám bude potvrzena e-mailem)
*platí pro Omamori a Hasu no Hana


V prodejní zóně si můžete pořídit něco na zub i na památku. 


Tradiční japonské občerstvení a nápoje určené k odnosu pro vás připraví:


Miyabi restaurant – onigiri, suši, sladkosti a další

SUSI.CZ – trvanlivé potraviny, polévky, snacky a další

Japonská domácí cukrárna – čerstvé japonské cukroví – pro předobjednávky navštivte facebookovou skupinu Japonská domácí cukrárna, volný prodej bude omezen

Dobrá čajovna – sypané čaje a čajová keramika převážně z Japonska

Matcha tea – nápoje a pochutiny připravené z práškového čaje Matcha


Maličkosti na památku vám nabídnou:

My Amazing Japan – keramické mističky a talířky, pečený čaj zcitrusu Yuzu

NeoBara – pohledy, samolepky a plakáty s japonskými motivy od české výtvarnice

Bleší trh – japonské předměty, které hledají nový domov

Nanahana - ručně vyráběné textilní předměty s japonskou inspirací


Nihontō kenkyūkai a Klub bojových umění - ukázky aktivit sekcí Česko-japonské společnosti zaměřené na japonský meč a bojová umění pod odborným dohledem předních představitelů společnosti


Vstup do prodejní zóny bude limitován počtem 50 osob v sále, pokud aktuální podmínky MVČR nestanoví jinak. Vstup jen s respirátorem. Konzumace potravin v sále je zakázána.